ספרים קצרים

מקבץ ציוצים  תקופתי לא מחייב  בענייני ספרים דיגיטליים (וגם ספרים שעדיין לא)

1. אמזון מטפחת את הסופרים (ופועלת מעל ראשם של המ"ולים) העלתה בשבוע שעבר אתר לסופרים בו הם מוצגים וגם מתקשרים עם הקהל, האתר כולל גם סדרה של ראיונות מצולמים עם סופרים בני זמננו.

2. הקינדל שרצה להיות אייפד: קורא הספרים של ברנס אנד נובל נוק ממשיך להתקרב להיות טאבלט, בעדכון תוכנה שישוחרר בתחילת השבוע הנוק יאפשר למפתחים חיצוניים להעלות עליו אפליקציות, מה שהתאפשר עד היום רק באמצעות פריצה. במסגרת העדכון המכשיר יכלול גם אפליקציה לקריאת אימיילים. קיטורים על האופן שזה עובד בפועל בקישור הזה.

3. בארץ הפינגווינים: עוד מהלך שנראה כמו שלב נוסף בהגדרה מחדש של תפקיד ההוצאה לאור- הוצאת פינגווין השיקה אתר חדש "מדינת הספרים" –האתר כולל קהילה שאמורה להתפתח סביב קריאה-הקהילה כוללת קריאה שיתופית, ביקורות גולשים, העלאת תוכן לקריאה על ידי גולשים וכדומה.  בהמשך השנה תושק באתר מערכת להוצאה לאור עצמית של ספרים.

4. מיכה ליבנה: בשבוע שעבר נפטר מיכה ליבנה שהיה בין השאר מחבר ספרי טיולים, מדריך, בוטנאי, מורה דרך, ארכיאולוג, חוקר טבע ואיש החברה להגנת הטבע שנים ארוכות. מיכה לבנה חיבר וערך כמה מכרכי האנציקלופדיה של החי והצומח. קישור לאחד הכרכים האלה המצוי בכותר כאן.

5. תמורת 5 דולר: תוכלו להוריד אפליקציה מרהיבה מלאה באינטראקטיביות ומלאה באל גור (שבעצמו די מלא באל גור גם כן) האפליקציה-ספק מצגת ספק ספר מדברת על הכדור והתחממותו.

6. 75% מהקוראים (מאלה שמילאו את השאלון המפוקפק משהו) מעדיפים לקרוא ספרים במצב עומד(פורטרט)

7. מפה אינטראקטיבית עם פניות ובקשות גולשים מספריות, בזמן אמת.

8. למהירי החלטהמכירת ספרים: ספרים נדירים, או קשים להשגה בעיקר בתחומי היהדות (חלק מהמחירים מופרזים, אבל זה חלק מהעניין)

9. המרגל: גיליונות כתב העט המעוצב להפליא spy  מהשנים  1980-1998 עלו לרשת ופתוחים במלואם במסגרת גוגל ספרים.

10. נתונים: מה היחס המספרי בין מכשירים מבוססי אנדרואיד למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה של אפל באירופה? באיזו קבוצת גיל מחזיקים בכמות הגדולה ביותר של מכשירי אייפד? האם אייפד הוא מכשיר גברי? נתונים הנוגעים לשאלות האלה ולעוד אחרות בקישור הזה.

ציוצי ספרים נוספים בכתובת הזו

לפוסט זה פורסמו אין תגובות הוסף תגובה

השאר תגובה