האיירון –חשיפה ראשונה ובלעדית

בני בן החמש חזר מהגן עם הצעה למיזם חדש – הוא הציע שאפתח (הילד בשלב שעוד לא נחשף לעובדות המצערות לגבי טווח הכישורים של אביו) מכשיר חדש שיהיה קטן יותר מאייפד, וגדול יותר מאייפון, שמו של המכשיר יהיה איירון. הוא טוען שאחרי שנוציא את המכשיר החדש הילדים בגן (חשוב לציין שמדובר בגן עירוני בירוחם, לא בפעוטון בפאלו אלטו) לא ידברו כל הזמן על אייפון ואייפוד ואייפד אלא ידברו רק על האיירון. הדינמיקה בתחום המכשירים החכמים הפועלת בגן של בני לא שונה בהרבה מהדינמיקה הפועלת בקרב המתכננים, אנשי השיווק, הבלוגרים והעיתונאים המסקרים את עולם הגאדג'טים. כולם מחפשים את הערך המוסף של המכשיר שיצליח לשחזר את ההצלחה הגדולה של האייפד. חלק ניכר מהמלל שהוקדש (בצדק כנראה) לנושא סבב סביב אותה האינטואיציה המנחה את המהנדסים הנמוכים מגן תמר- המוצר שינצח עשוי לעשות זאת בזכות הגודל של המכשיר הנע פחות או יותר בין מסכים בגודל 5 אינץ' למסכים בגודל 12 אינץ'.

מראה משוער של האיירון(ויקימדיה קומונס)

 המדריך החסר להשקת טאבלט חדש

 הסיקור של שוק הטאבלטים דומה לסיקור של חדשות הספורט עם הרבה מתח מדומה וספקולציות מלומדות שנשכחות רגע אחרי שהן מופרחות לאוויר. להשקות השונות התפתח דפוס עלילתי קבוע:

פרק א, ההכרזה:  הודעה מאופקת שלא אומרת שום דבר. החברה, שעד היום התמחתה בתחומים אחרים קיבלה החלטה אסטרטגית להכנס לשוק הטאבלטים (תשלובת בורקס שלום הכריזה על השקה של טאבלט חדש בסוף השנה).

פרק ב, ההדלפה: החברה נ ד ה מ ת לגלות שאב הטיפוס הגיע לתקשורת (פועל במפעל בטייואן שכח את אב הטיפוס של האיירון בשירותים, מנקה סומאלית גילתה אותו וזרקה אותו לפח ובלוגר חרוץ איחה את השברים- מדובר כנראה בסוג של סמבוסק עם מסך מגע).

פרק ג, אב הטיפוס: ראיון, שבמהלכו מציגים את אב הטיפוס. לא נוקבים בשמו ובמאפיינים העיקריים שלו, רואים מסך מטושטש עם אפליקציה לא ברורה, והמנחה שואל שאלות שמעידות על מקצוענות, קור רוח לנוכח החידושים ועיסוק חטטני בפרטים שוליים ("האם השמועות שהשלדה בנויה על סגסוגת של טיטאניום וקמח מחיטת דורום נכונות?").

פרק ד, סרטון התדמית: רגע לפני ההשקה יוצא סרט תדמית נוצץ שהופק על ידי מישהו שלא גילו לו עדיין איך נראה המכשיר ומה הוא עושה ולכן הוא השקיע בעיקר באווירה ובקונספט. במיוחד חשוב לא להסגיר את שמו של המכשיר החדש.

פרק ה, ההשקה: שם המכשיר נחשף בפומבי, וגם המכשיר עצמו, גם השם וגם המכשיר שונים ממה שהודלף. החברה מדווחת על תורים אין סופיים, ועל מכירה של מליארד יחידות ביום ההשקה לבדו (לא כולל יחידות של משתמשים ישראלים שהבריחו את המכשיר עוד לפני שהמכשיר יוצר).

 הטאבלט של מוטורולה

 הטאבלט החדש שמוטורולה עתידה להשיק ביריד הטכנולוגיה הגדול ces  בשבוע השני של ינואר מציית לחוקי הז'אנר עד כה. באמצע השנה המכשיר הוכרז, במהלך אוגוסט הייתה ההדלפה הראשונה ממנה למדנו שמדובר בשיתוף פעולה עם ענקית התקשורת וריזון. ולפני כשבוע הצגה של האב טיפוס בראיון אצל וולט מסברג, על ידי נציג של גוגל שאחראית למערכת ההפעלה של המכשיר אנדרואיד 3-המכונה "חלת דבש".

http://www.youtube.com/watch?v=koIzhLaRJJo

במקביל לראיון התרחשה ההדלפה השניה על ידי בחור טיוואני, שאישש את השמועות על וריזון ושיגר כמה תמונות. שלשום יצא לאור סרט התדמית שמפזר הכפשות קלות ולא מזיקות על המתחרים, והרבה אווירה (וצבר כבר כמעט חצי מליון כניסות ביוטיוב).

 למה בכל זאת הטאבלט הזה עשוי להיות מעניין?

ראשית כי הוא בנוי על מערכת ההפעלה אנדרואיד 3 שמאפשרת כנראה הרבה יותר ממערכת ההפעלה של האייפד, וגם יותר מגרסאות האנדרואיד הפועלות בכמה מהטאבלטים האחרים. בשני המקרים מדובר במערכות הפעלה שהן בבסיסן מערכות הפעלה של טלפונים סלולריים, חכמים מאוד, אבל בכל זאת טלפונים. "חלת הדבש" של גוגל עשויה להביא איתה מכלול חדש של יכולות, המתקרבות ליכולות של מחשב אישי.

הטעם השני לכך שהטאבלט הזה עשוי לבשר שינוי הוא הטלוויזיה. ההדלפות מלמדות שבזכות החיבור לוריזון המחזיקה 25% ממניות שוק הטלוויזיה האמריקאי ו29% משוק הפס הרחב האמריקאי המכשיר החדש יתפקד גם כמכשיר טלוויזיה לכל דבר ויציע חבילות תוכן במחירים ההולמים טאבלט – יעד שאפל ניסתה להשיג ללא הצלחה. אם היעד הזה אכן יצלח הטאבלט יהפוך למכשיר המתחרה בשלשה מוסדות תרבותיים אימתניים – הספר, מכשיר הטלוויזיה והמחשב האישי.

לפוסט זה פורסמו 4 תגובות הוסף תגובה

4 תגובות על האיירון –חשיפה ראשונה ובלעדית

 1. מאת ארנון‏:

  דומני שהאיירון הוצג לראשונה בסוף הסרטון הזה (שם זה איירן אבל למה להתקטנן)
  http://www.youtube.com/watch?v=rw2nkoGLhrE

 2. משובח,עורכי הדין של גן תמר נערכים לתביעה של מליונים

 3. מאת עומר‏:

  עוד דבר חשוב על הטאבלט הזה- הוא יריץ פלאש חופשי

 4. מאת כפיר פרבדה‏:

  מעניין אם מוטורולה יצליחו להוציא מוצר שהוא גם איכותי טכנולוגית וגם עם בשורה עיצובית. כולנו זוכרים את העבר הדי מכוער של המוצרים האחרים שלהם.

השאר תגובה